Як швидко спливає час. Ось вже і тертий тиждень конкурсу «Мій домашній улюбленець» від @o1eh.
Я довго думала, про кого мені написати цього тижня… Чесно кажучи, у мене було кілька кандидатів. Але потім я згадала, що квітень це Уманський зазвичай місяць «білкопаду», ну і вибір було зроблено - сьогодні я розповім про Криптоната.
Одразу сказу, що Криптонат (CryptoNut Zappl) колись був досить відомою білкою на Steemit. Більш того, імʼя для нього ми обирали разом. Але потім кількість тварин у моєму будинку почала швидко збільшуватись і у мене просто нажаль не вистачає часу щоб писати регулярно про всіх.
А ще Кріптонат був моєю першою білкою. Я скажу ще раз - я ніколи не купляю (за виключенням викупу з поганих умов) і спеціально не заводжу диких тварин або птахів. Якщо така тваринка зʼявляється у моєму будинку це означає лише одне - десь у матриці стався збій і щось в її житті пішло не так. У житті Криптоната все пішло не так із самого його початку.
Отже, одного чудового квітневого ранку вороні Бог послав …. Ні, не шматочок сиру, а маленьке білченя. Тут є одразу кілька моментів. По-перше, білки та ворони це природні вороги. І так, ворони крадуть білченят. Але це не обовʼязково, бо мама-білка може і сама викинути маля. Так-так, білки божевільні мамки і вони дуже добре піклуються про дитинчат. Але якщо білченя хворе або слабке (останнє зазвичай діє у разі, коли одночасно є ще якийсь фактори типа проблем із їжею, тобто по сукупності), то мама-білка може пожертвувати таким дитинчам заради збереження решти виводку. Щоправда так чинять практично всі інші тварини, це закон збереження виду.
Що там насправді трапилося із Криптонатом ми звичайно ніколи не дізнаємось. Чи ворона вкрала його, чи мама-білка викинула, чи сам випав. Єдиний факт, що є незаперечним, це те, що ворона планувала гарний сніданок. Але не так сталося, як їй бажалося, бо були в цієї історії і інші персонажі, а саме - молода дівчина, яка, побачивши таку ситуацію, якось ісхитрилася відібрати білченя у ворони. Ворона була ну дууууже розчарована і довго переслідувала дівчину, не втрачаючи надію повернути свою здобич. Але ніт! Білченя потрапив до моєї подруги, яка все своє життя рятує і лікує ось таких бідолах, а потім переїхав до мене.
Криптонат ріс дуже активною білкою, цікавився всім, що відбувається в будинку, а також музикою та новітніми технологіями 😜 Ми таскали для нього соснові гілки з лісу, а головними правилами проживання в будинку стали «не випусти білку» та «не наступи на білку».
Згодом ми зробили для нього великий вуличний вольєр, де він має умови, максимально наближені до природніх. Він навіть робить запаси на зиму, хочу зрозуміло, що це йому насправді не потрібно.
Чи сумує він за своїми сородичами? Тут треба сказать, що білки - індивідуалісти. Вони не живуть зграєю і не створюють сталих пар. О, ні! Самиця навіть ніколи не зустрічається вдруге з самцем, від якого вона мала малят. Може бути виключення щодо спільного проживання білок взимку, коли вони кучкуються в кублі щоб було тепліше.
В минулому році у Криптоната зʼявився сусід Джавелін. Тут, враховуючи все, що було сказано вище, треба додати, що можна обережно підстелити маленьке білченя до дорослої білки. Але діяти треба дуже обережно і обовʼязково контролювати, як тваринки уживаються між собою.