Фінансові переживання за майбутнє та підстелення соломки на старість

Sustainable-Investing_Impact-Investing-1@2x.png
Картинка з вільних джерел


Якби знав, то підстелив би, так? А я спробувала передбачити максимальну кількість місць падіння. І все це за період осені 2023. Мабуть, дбати про фінансову стабільність хоч якусь спроможність надихнула, так би мовити, війнонька, і не тільки вона: дуже страшно лишитися ні з чим, лишитися в злиднях та голоді, лишитися в гіршій ситуації, ніж була в нашій сім’ї в 90-х. Так, це певна фобія, але я вдячна їй: допомагає ворушитися і максимально включатися щодо планів на старість...

Все почалося в серпні. Я зайшла у свій кабінет на сайті Пенсійного фонду України і побачила дещо жахливе і абсолютно обурливе: враховуючи нинішній стаж і тенденцію відрахувань до ПФ, станом на дату виходу на пенсію у 2047 році держава мені платитиме... 2700 грн.

Я ледь свідомість не втратила. Картина страшних злиднів не давала нормально жити. І я почала думати. Дослідила питання.

Виявилося, що в Україні гостро стоїть питання пенсійної реформи, бо система, що є, нікуди не годиться. Середньостатистична працююча людина нині утримує аж 3-х пенсіонерів. І, увага, ці податки, що ми платимо, ніяк не накопичуються саме для нас! Ми просто годуємо у реальному часі трьох чужих людей. У країнах більш розвинених такого нонсенсу нема: кожен громадянин за життя накопичує собі на пенсію сам. Тож я також вирішила негайно почати накопичення.

В Україні найбільш популярні і безпечні три види накопичування:
▪️ накопичення через приватний пенсійний фонд
▪️ накопичення через страхову компанію
▪️ накопичення через звичайний депозит у банку

Я пішла одночасно всіма трьома шляхами, бо не змогла вибрати єдиний. Якщо 1 або 2 з них пропадуть / здуються / зникнуть у часі і просторі, то хоч щось та й залишиться.



Приватний пенсійний фонд



З-поміж чисельних приватних пенсійних фондів я обрала для себе ПриватФонд. Він колись був у структурі ПриватБанку, а потім відділився.

Screenshot_20231107_011004_Chrome.jpg
Скрін із сайту ПриватФонду

В них прості правила: можна ставити щомісяця, скільки забажаєш, ніяких обмежень. Зняти гроші (всі) або почати отримувати пенсію можна з 50-ти років. Клас!

Реєстрація і підписи документів зайняли лічені хвилини.

Поки я вношу в ПриватФонд всього лиш по 1000 грн щомісяця. Поступово збільшуватиму суми, якщо все буде добре.



PZU – страхування життя, здоров'я та пенсійне накопичення



Я вирішила не тільки накопичувати гроші у страховій, але й заодно застрахувати життя та здоров'я. Процес був не дуже простим, оформлення тривало близько трьох тижнів. Мене просили надати довідки від кількох лікарів, також заповнити кілька анкет, зустрітися віч-на-віч з агенткою. Але все вдалося.

SmartSelect_20231107_011159_Chrome.jpg
Скрін із сайту PZU

В результаті я накопичую на старість (виплати стануть можливі, коли мені стукне 56, не раніше), застрахувала життя на 100 000 грн (війна ж, не буде зайвим), застрахувалася від критичних захворювань (окрім онкології жіночих статевих органів) на 500 000 грн і від травм внаслідок нещасних випадків на 200 000 грн.

ПЗУ – одна з найбільших страхових компаній в Центральній та Східній Європі, головний офіс знаходиться в Польщі. Тож вірю, що вони протримаються на плаву довго.



Депозит у Monobank


Скрін із Monobank
А це найпростіший метод накопичення, бо поставити суму на депозит без права дострокового зняття надзвичайно легко. Я поставила поки 20 000 грн, але після закінчення ремонту в квартирі буду постійно збільшувати цю суму. В планах – довести її до мільйона. Хоча, логічно тримати в різних банках не більше 200 000 гривень (здається, саме таку суму гарантує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб).

Тепер залишається сподіватися, що Monobank не збанкрутує і мені вдасться накопичити щось пристойне.



Крім цього всього в мене є надія на монетку Steem, інші токени, і нерухомість. Але це вже зовсім інша тема...

Діліться вашим досвідом! Накопичуєте?

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
27 Comments