Tematy Tygodnia (#temaTYgodnia) #21: WYNIKI

Polska społeczność oddała głosy i wytypowała zwycięzców! Macie przed sobą ogłoszenie wyników Tematów Tygodnia z głosowania #21.

29 autorów postów i 23 głosujących - czy zgłaszającym swoje prace do konkursu naprawdę nie zależy na zdobyciu jakichkolwiek punktów? Ciężko to zrozumieć, ale przecież nie można nikogo zmusić do głosowania. Ich wybór.

W tym odcinku nie było sponsora, jednakże z zebranych do tej pory kwot prawdopodobnie więcej niż jeden uczestnik otrzyma nagrodę w postaci SBD. Kwota pod tym postem tylko dołoży do puli dla zwycięzców!

Prezentujemy wyniki poniżej:

3. miejsce (13 punktów)

@arabson1990 z dwoma tekstami, ale bardziej

Maraton – starożytny bieg

Sport to zdrowie. Przynajmniej raz w życiu słyszeliśmy to twierdzenie. Oczywiście zgadzam się z nim w zupełności, ale pod jednym warunkiem. Warunkiem tym jest to, by uprawiać go z głową i przede wszystkim amatorsko. Amatorsko nie oznacza jednak podejścia nieprofesjonalnego do tematu. Po prostu nie oddajemy siebie w 100% sportowi. Jako amator możemy, a nawet powinniśmy mieć stworzony plan treningowy, jeśli chcemy wzbijać się na wyżyny i być coraz to lepszymi. Plan ten tworzymy w taki sposób, by nie przeszkadzał nam w życiu prywatnym i zawodowym. Zawodowy sportowiec z kolei układa całe swoje życie pod treningi. Ciągłe ćwiczenia, wyjazdy i czas, który muszą poświecić na regeneracje są najważniejsze dla niego. Jest to wielkie poświęcenie, na które nie każdego stać. Dodatkowo wysokie obciążenia organizmu narażają na częstsze występowanie kontuzji. Jednak droga do sukcesu nie jest łatwa, ani usłana różami.

A drugi tekst to Igrzyska olimpijskie – Sport i greccy bogowie.

2. miejsce (16 punktów)

@dutmistrz z tekstem

[temaTygodnia] Twarde fakty i imponderabilia rzymskiej wojskowości

Wojskowość rzymska jest zdumiewająca z wielu względów - pieczołowita organizacja, kultura pracy i dyscyplina, wymyślne machiny oblężnicze, system kar i nagród, budowanie esprit de corps... te czynniki i wiele więcej zadecydowały, że w basenie Morza Śródziemnego przez długi czas panował Pax Romana.

1. miejsce (21 punktów)

@bowess z tekstem

Pięć łacińskich opowiastek językowych

Kulturalny człowiek czasem wzbogaca swe wypowiedzi cytatami i zwrotami obcojęzycznymi. Proponuję dziś małą powtórkę z najpopularniejszych sentencji łacińskich – przypomnę jakie jest ich pochodzenie, miejsce w kulturze i języku oraz, co bardzo ważne, prawidłowy sposób użycia.

Pozostali uczestnicy

Dziękujemy za udział wszystkim pozostałym użytkownikom, którym w tym tygodniu nie udało się wejść na podium: @angatt, @anna.urbanska, @deepresearch, @dsport, @fervi, @fraktale, @grecki-bazar-ewy, @hallmann, @ines95, @khrom, @kusior, @liljjblockchain, @lipers, @malina1979, @morveska, @niepoprawny, @opti, @pibyk, @pkocjan, @postcardsfromlbn, @rozku, @sarmaticus, @smilegirl, @thedragonnis, @wadera i @yavinlecretin.

Grafika z nagłówka zaprojektowana przez valeria_aksakova / Freepik.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
9 Comments