Tematy Tygodnia (#temaTYgodnia) #17: WYNIKI

Polska społeczność oddała głosy i wytypowała zwycięzców! Macie przed sobą ogłoszenie wyników Tematów Tygodnia z głosowania #17.

29 autorów postów i tylko 25 głosujących (w zasadzie to 26, ale jeden głos oddany już po czasie - nie zmieniał wyniku), z czego nie wszyscy to autorzy. Taka powtórka sprzed tygodnia. Nikogo nie będziemy zmuszać.

Dzięki sponsorom ponownie troje uczestników otrzyma nagrodę w postaci SBD. Kwota pod tym postem tylko dołoży do puli dla zwycięzców!

Prezentujemy wyniki poniżej:

3. miejsce (19 punktów)

@niepoprawny z dwoma tekstami, ale bardziej

[RIPOSTA] Ile zarabiają księża w Polsce?

Autor @buka90 napisał dość obszerny tekst na temat zarobków księży w Polsce. Założenie tekstu, z mojej oceny, jest takie, że pokażemy jak niewiele zarabia ksiądz i to wybieli środowisko notorycznie oskarżane o oszustwa finansowe, wyłudzanie podatków i ukrywanie swoich funduszy. Podkreślam - jest oskarżane, nie zawsze jest skazywane.

A drugi to: [RIPOSTA] Nowy hardware dla dzieci Bożych: chrześcijaństwo i transhumanizm

2. miejsce (20 punktów)

@bowess z tekstem

Oscary za... książki?

Nagroda Akademii Filmowej czyli Oscar jest przyznawana od 1929 roku. Od samego początku jedną z wówczas trzynastu a dziś dwudziestu czterech kategorii jest Najlepszy Scenariusz Adaptowany. A co można adaptować? Wydawałoby się, że przede wszystkim powieści i o nich właśnie będzie dzisiejszy post, ale dla kompletnego obrazu dodać należy, że filmowe scenariusze adaptowane powstają również na podstawie nowel, sztuk teatralnych, gier, seriali telewizyjnych oraz innych filmów. Z założenia każdy film będący sequelem lub prequelem również jest adaptacją swego filmu-matki.

1. miejsce (23 punkty)

@wadera z tekstem

Przemoc w białych rękawiczkach - gaslighting. Kto tu jest szalony? /tematygodnia #17/

Kiedy w 1945 roku Ingrid Bergman odbierała swego pierwszego Oskara za rolę w filmie Gaslight (reż. George Cukor, 1944 r.) nie mogła wiedzieć, że obraz przejdzie do historii nie tylko kina, ale i psychologii. Film jest adaptacją sztuki Patryka Hamiltona o tym samym tytule i opowiada o kobiecie, którą mąż powoli wpędza w szaleństwo za pomocą wymyślnych manipulacji. W latach sześćdziesiątych pojawiło się określenie gaslighting, jako termin obejmujący takie praktyki. Dziś gaslighting jest uznawany za jeden z klasycznych składników zachowań toksycznych, właściwych szczególnie osobowościom typu psychopatycznego czy narcystycznego.

Pozostali uczestnicy

Dziękujemy za udział wszystkim pozostałym użytkownikom, którym w tym tygodniu nie udało się wejść na podium: @anna.urbanska, @barbarossastudio, @beleg, @dany2323, @dutmistrz, @fervi, @foggymeadow, @fraktale, @grafzero, @hallmann, @kapitanpolak, @kaysh, @kolorowa.wedzma, @kusior, @lady-milady, @lastprophet, @malina1979, @martwykotek, @olesia, @opti, @pattttti, @pure-atman, @tomeknguyen, @wolontariusz, @xionc i @xuanito.

Grafika z nagłówka zaprojektowana przez valeria_aksakova / Freepik.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
5 Comments